طلاق توافقی برای معافیت کفالت

0
915
طلاق توافقی برای معافیت کفالت
طلاق توافقی برای معافیت کفالت

از زمانی که قانون معافیت کفالت مادر گذاشته شد، آمار طلاق و مخصوصا طلاق های توافقی بشدت افزایش پیدا کرد. هستند پدر و مادرانی که به خاطر فزرزندشان حاضر به جدایی صوری هستند و فرزندانی که به خاطر معافیت به پدر و مادرشان برای طلاق فشار می آورند. در این مقاله می خواهیم به موضوع طلاق توافقی برای معافیت بپردازیم.

سازمان نظام وظیفه پس از دیدن این موارد قوانین را دستخوش تغیراتی قرار داد و از آن به بعد تنها افرادی که تک پسر بالای ۱۸ سال خانواده هستند ، دارای غیبت نمی باشند و سی ماه (دو سال و نیم) از طلاق پدر و مادر آن ها گذشته است معافیت کفالت دریافت می کنند. تا قبل از این سی ماه، معافیت موقت به آن ها داده می شود. معافیت کفالت مادر در این سی ماه تا زمانی اعتبار دارد که مادر ازدواج نکرده است، اما اگر مادر ازدواج کند در صورتی که همسر مادر نیاز به مراقبت داشته باشد باز هم می توانند معافیت دائم بگیرند.

به این موضوع دقت داشته باشید که اگر مادر ازدواج دیگری هم داشته، که از ان ازدواج دارای فرزند دیگری که بالای ۱۸ سال است دارد دیگر معافیت کفالت به هیچ کدام تعلق نمی گیرد و باید به خدمت سربازی بروند.

خانواده هایی که فاقد سرپرست (فوت و یا طلاق) هستند و زیر نظر کمیته امداد امام خمینی هستند حتی اگر چند پسر بالای ۱۸ سال داشته باشند یکی از آن ها می تواند برای معافیت کفالت مادر اقدام کند. این در حالی است که قبال شخص دیگری از خانواده معافیت نشده باشد البته معافیت های پزشکی شامل این بند نمی شود.

اسلحه را به سمت خانواده خود نگیریم
طلاق توافقی برای معافیت کفالت

اسلحه را به سمت خانواده خود نگیریم (صحبت دوستانه)

از پسران عزیز که به خاطر معافیت کفالت قصد فشار اوردن به خانواده و پدر و مادر رو دارن  و یا مادرانی که از سر دلسوزی نسبت به فرزندشان به فکر طلاق توافقی و سپس رجوع کردن هستند آن هم بدون ثبت در اسناد رسمی، خواهش می کنیم کمی به عواقبی که ممکن است پیش بیاید، و زندگی هایی که به خاطر این موضوع از هم پاشیده و مشکلات متعددی که مخصوصا برای مادر خانواده به وجود آمده فکر کنید و بعد تصمصم بگیرید.

منبع: وب سایت حقوقی مستر دادیار

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here