ماساژ های رایج دنیا

0
600
ماساژ های رایج دنیا

ماساژ های رایج دنیا

اکثر افراد، ماساژ را برای آرامش روح و روان یا درمان بسیار مناسب می دانند که البته هم همینطور است و این توانایی را دارد تا به بهبود برخی بیماری ها و یا حتی جلوگیری از آن ها کمک شایانی کند. بسیاری از ما در شرایطی قرار گرفته ایم که با لیستی از انواع ماساژها روبه رو شده ایم و برایمان هیچ مفهومی نداشته اند. وقت آن است که انواع آن را بشناسیم تا بتوانیم بهترین نوع را متناسب با نیازمان انتخاب ککنیم. در اینجا از رایج ترین انواع ماساژهای درمانی شروع میکنیم.

ماساژ سوئدی

وقتی از لفظ ماساژ به تنهای استفاده می شود، منظور همین ماساژسوئدی است. ماساژدهنده در این شیوه از حرکات دایره وار بر لایه سطحی عضلات به کمک لوسیون و روغن استفاده می کند. این روش بسیار ملایم و آرامش بخش است.

ماساژ های رایج دنیا
ماساژ های رایج دنیا

ماساژ رایحه درمانی ( آروماتراپی )

آروماتراپی ،با چند نوع روغن گیاهی صورت می گیرد که می تواند آرامشبخش ، انرزی دهنده ، کاهش دهنده استرس و تعادل بخش باشد. یکی از شایعترین روغن های مورد استفاده در این شیوه ، اسطوخودوس (لاوندر) است. زمانی که استرس دارید حتما آن را امتحان کنید.

ماساژ های رایج دنیا
ماساژ های رایج دنیا

ماساژ با سنگ داغ

سنگ های صاف و گرم در نقاطی خاصی از بدن به منظور گرم کردن وشل کردن عضلات، قرار داده می شوند که اینا مر موجب تعادل مراکز انرژی در بدن می شود. ماساژدهنده ممکن است سنگ ها را نگه داشته و فشار ملایمی به آن ها وارد آورد. این روش بسیار آرامش بخش است. ماساژ، با سنگ داغ برای افرادی که تنش عضلانی دارند و ماساژی سبک را ترجیح می دهند ، بسیار مناسب است.

ماساژ های رایج دنیا
ماساژ های رایج دنیا

ماساژ دیپ تی شو

دیپ تی شو ، لایه های عمیق تر عضلانی و بافت های پیوندی را هدف قرار می دهد. ماساژدهنده از حرکات کند و محکم و تکنیک های مختلف، اطراف عضلات استفاده می کنند. دیپ تی شو برای گرفتگی های مزمن و درد های عضلانی، رگ به رگ شدن های مکرر یا برای بهبودی پس از آسیب دیدگی و … استفاده می شود. افراد غالبا یک یا دو روز پس از ماساژ احساس درد می کنند.

ماساژ شیاتسو

شیاتسو ماساژی ژاپنی با استفاده از فشار موضعی انگشتان در یک توالی ریتمیک بر روی کانال های انرژی طب سوزنی است. هر نقطه به مدت دو تا هشت ثانیه نگه داشته می شوند تا جریان انرژی را بهبود بخشد و به بدن کمک کند تا تعادل خود را مجددا به دست آورد؛ اگر چه شیاتسو با فشار همراه است ولی با این وجود بسیار آرام بخش است.

ماساژ های رایج دنیا

تایلندی

همانند شیاتسو ، نوع تایلندی نیز در راستای انرژی های بدن، از فشار ملایم بر روی نقاط خاص و فشار حرکات کششی استفاده می کند. شما دیگر فقط راحت و ریلکس دراز نمی کشید، بلکه ماساژدهنده بدن شما را در وضعیتی مختلف حرکت داده و میکشد. این روش، انرژی زاتر از سایر ماساژهاست.

ماساژ بارداری

این روش،ماساژ پیش از تولد نیز نامیده می شود. ماساژبارداری به طور فزایند های در حال تبدیل شدن به ماساژی محبوب برای مادران می باشد؛ البته این روش نیاز به تبحر خاصی دارد و ماساژدهنده هایی که برای این کار تایید می شوند، وضعیت های مناسب بدن و چگونگی مراقبت از بدن زنان را می ادنند و همچنین می دانند که چگونه  تکنیک های خود را تغیر دهند. از این نوع به منظور کاهش استرس، کاهش تورم، تسکین درد، کاهش اضطراب و افسردگی انجام می گیر.

ماساژ پا ( رفلکسولوژی )

شامل اعمال فشار به نقاط خاصی بر روی پا است که با ارگان ها و سیستم های بدن مرتبط است. این ماساژ، بسیار آرامش بخش است؛ به مخصوص برای کسانی که تمام روز را سرپا می ایستد یا درد های شدید را درپا احساس می کنند.

ماساژ های رایج دنیا
ماساژ های رایج دنیا

اگر برای تسکین درد و درمان بیماری می خواهید به مراکز ماساژ مراجعه کنید اما نمی خواهید هزینه ای انجام دهید می توانید روش های فشار درمانی را نیز امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here