معده ( فشار درمانی معده )

0
860
فشار درمانی معده

معده ( فشار درمانی معده )

معده یک کلمه عربیست که به زبان ما اضافه شده است و به فارسی میانه کومیگ نام دارد، تو خالی و حجیم است و عضو عضلانی دستگاه گوارش می باشد. شکل ظاهری آن شبیه به لوبیا است. محفظه معده از بالا به مری و از پایین به دوازدهه (اِثناعَشَر) مربوط می‌شود. گاهی دردهایی در دستگاه گوارش حس میکنیم که می تواند عوامل مختلفی داشته باشد برخی از این درد ها با فشار درمانی قابل حل هستند که در ذیل به آن ها پرداخته ایم.

بلع هوا یا نفخ معده

زمانی که ما غذا یا مایعات را می خوریم مقداری هوا به همراه غذا و مایعات به درون معدیمان (کومیگ) روانه می گردد که بعد از گذشت زمان کوتاهی با حالتی روبرو می شویم ناراحت کننده، که قدرت تحرک سریع یا به موقع را از انسان سلب می نماید و در طی روز حالت کسلی و خستگی را به همراه می آورد و درد دراز مدت باعث اختلال در سیستم های بدن می گردد، برای اینکه از این حالت خارج شوید می توانید با کف دست خیلی آرام رو به بالا معده را ماساژ دهید و اگر کسی بتواند به پشت شما با کف دست ضربه هایی وارد نماید زودتر هوای داخل دستگاه گوارش شما خارج می گردد. همانند بچه ای که بعد از خوردن شیر به پشت آن ضربه هایی می زنیم تا آروغ بزند لازم به ذکر است اگر چند دقیقه قبل این کار مقدار کمی نان به همراه کره استفاده نمایید عمل تخلیه هوا سر تر و راحت تر انجام می پذیرد.

درمان درد گرسنگی و مالش معده با فشار درمانی

فشار درمانی معده
فشار درمانی معده

درد در این ناحیه به جهت گرسنگی یا مالش رفتن را می توان با فشار به همان نقطه آرام کرد ولی اگر این درد ادامه پیدا کرد به جد باید به سرغ پزشک مربوطه رفت، چرا که این درد می تواند علامت زخم معده، زخم اثنی عشر یا امراض خطرناک دیگر باشد زمان فشار ۱.۵ دقیقه با کف دست یا روی معده قرار دهید بعد از ۲ دقیقه آرامش کامل را حس کند.

امیدواریم با انجام این حرکات دردتان بر طرف شده و بیماری خاصی نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here