موارد جلوگیری از بارداری

0
965
جلوگیری از بارداری

در چه مواردی باید از بارداری جلوگیری کرد

بعضی مواقع شرایطی مثل مشکلات جسمی ایجاب میکند که جلوگیری از بارداری صورت گیرد لذا اشخاص به دنبال جواب این سوال که در چه موارد جلوگیری از بارداری باید صورت بگیرد.

جلوگیری از بارداری

موارد جلوگیری از بارداری

در جواب باید بگوییم، اگر آبستنی برای مادر خطرناک باشد مثلا در بعضی از بیماریهای قلبی، کلیوی، سل، مرض قند، عملهای قیصری قلبی و حتی ناراحتیهای روحی ممکن استابستنی و زایمان متضمن خطراتی برای مادر باشد.از مواردی هستند که باید جلوگیری از بارداری صورت گیرد.

لذا در اینگونه موارد لازم است برای حفظ سلامتی مادر و حتی حفظ حیات او از بارداری جلوگیری به عمل آید. ممکن است از لحاظ توارث هم جلوگیری از آبستنی لازم باشد. مثلا در مواردی که زن یا شوهر مبتلا به یک بیماری جسمی و روحی بوده ممکن است آنرا به اولاد خود منتقل کنند. لازم است از بچه دار شدن آنها جلوگیری بعمل اید.

فعلا همه معتقد هستند که بین آبستنی های پیاپی باید فاصله موجود باشد زیرا مطلالعات عدیده نشان داده که عدم فاصله در آبستنی های متوالی هم برای هم مادر و هم برای بچه مضر می باشد.

آکادمی طب نیویورک که یکی از مراکز مهم علمی بشمار می رود در سال ۱۹۴۸ نشریه ای منتشر کرده و طی آن متذکر شده بود که برای برقراری فاصله در زایمانها باید به خانواده ها دستورات جامعی درباره جلوگیری از آبستنی داده شود.

بیشتر بدانید: چگونگی جلوگیری از بارداری

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here