موس کیوی

0
240
موس کیوی

موس کیوی

موس کیوی دسر بسیار خوشمزه ای است که می توانید برای میهمانی ها سفره خود را شیک و زیبا کنید.برای زیبا تر شدن سرو موس کیوی می توانید از لیوان گیلاس استفاده کنید

مواد لازم برای تهیه مو س کیوی :

موادمیزانموادمیزان
آبلیمو ترشیک قاشق چایخوری (پنج میلی گرم)پوست لیمو ترش(رنده شده)یک قاشق چای خوری
شکربه مقدار لازماسانس کیویچند قطره
پودر ژلاتینیک قاشق سوپ خوری (هشت گرم)پنیر خامه ای۱۲۰ گرم
پودر قند (دو بار الک شده)یک پیمانه (۱۲۸ گرم)خامه (شیرین وفرم گرفته)یک و یک چهارم پیمانه (۲۹۵ گرم)
خامهیک و یک چهارم پیمانه (۲۴۵ گرم)کتری آب جوشبرای استفاده در روش بن ماری

روش تهیه موس کیوی :

  1. لبه گیلاس ها را ابتدا به اب لیمو آغشته کنید، سپس در شکر فرو ببرید و به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید تا فرم آن ها حفظ شود.
  2. پودر ژلاتین را با یک دومه پیمانه آب مخلوط کنید و در ظرفی مناسب روی بخار آب جوش قرار دهید تا ذوب شود
    موس کیوی

    (روش بن ماری).

  3. پودر قند را با خامه در ظرفی مناسب مخلوط کرده و با همزن برقی هم بزنید، سپس رنده پوست لیمو ترش و اسانس کیوی را به مخلوط خامه اضامه اضافه کرده و با لیسک (قاشق پلاستیکی) هم بزنید.
  4. پنیر خامه ای زا به آن اضافه ومخلوط کنید تا کاملا صاف و یکدست شود، نیمی از خامه فرم گرفته را به آ» اضافه کرده و با لیسک (قاشق پلاستیکی) مجداد هم بزنید تا مخلوط شود.
  5. پس از این مرحله، ژلاتین رقیق شده را به مخلوط بالا بیفزایید و داخل گیلاس های فرم گرفته بریزید و به مدت سه ساعت در یخچال قرار دهید. پس از این مدت، از یخچال بیرون آورده وبا بقیه خامه فرم گرفته تزیین کنید. تمام! موس کیوی شما آمادست.

روش تهیه خامه شیرین وفرم گرفته:

برای تهیه خامه شیرین، به ازای هر ۲۵۰ گرم خامه، سه تا چهار قاشق سوپ خوری شکر و یک چهارم  قاشق چای خوری وانیل را در ظرفی مناسب بریزید و با قاشق هم بزنید، از فریزر بیرون آورده و با همزن برقی برقی هم بزنید تا حدی که خامه فرم بگیرید و جای پره های همزن روی خامه بماند.

امیدوارم از طعم موس کیوی لذت برده باشد. شما عیزیزان می توانید نوشیدنی های محلی خودتان را از طریق بخش تماس با ما و یا ایمیل قرار داده شده در قسمت پایینه سایت به ما معرفی کنید تا با نام خودتان در سایت قرار بگیرد و هموطنان هم از آن بذت ببرند.

آماده سازی: ۲۰ دقیقه + ۴ ساعت استراحت در یخچال

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید